کاغذ دیواری / کاغذ دیواری قابل شستشو/کاغذ دیواری سه بعدی
نصب پارکت روی کف قدیمی

نصب پارکت روی کف قدیمی

اتاق خواب شما نیاز به پوشش کف جدید دارد . شما نیز پارکت را برای کف اتاق خود در نظر گرفته اید . چگونه باید پارکت را روی کف قدیمی نصب نمود ؟

پاسخ به این پرسش را در آموزش های عملی زیر خواهید یافت .

در یک نگاه

 مواد مورد نیاز : عایق های اسفنجی نواری ، ورقه های فویل آلومینیومی ، چوب پنبه ی نواری ، چسب نواری پارکت های آماده برای نصب به حالت شناور ، قرنیز پروفیل های تمام کننده و میانی ، چسب چوب ، چسب های درز گیر خمیری

ابزارهای مورد نیاز :

 درجه سختی کار :

 میزان انرژی مصرفی :

 زمان مورد نیاز : برای پوشش سطحی به مساحت 20 متر مربع ، حدود 3 الی 4 روز وقت لازم است .

 پس از جداسازی موکت از کف اتاق خواب ، معلوم گردید که سطح به دست آمده ی جدید ، برای پارکت مناسب نیست . با اندازه گیری دقیق و تعیین تراز بودن سطح به وسیله ی ریسمان ، میزان تراز مشخص شد . اختلاف سطح 5 میلی متر ارتفاع در 2 متر طول به دست آمد .

 ساده ترین راه برای هم سطح سازی کف استفاده از ملات آماده با قابلیت پوشش دهی سطح بین 20 الی 25 میلی متر است.

 1) ابتدا به منظور جلوگیری از انتقال صدا ، نوارهای عایق اسفنجی در حاشیه ی دیوارها نصب می گردد .

 2) سپس ملات آماده را در سطلی به میزان کم ساخته و از گوشه ی اتاق روی سطح می ریزیم .

 3) با ماله ی تخت ، سطح ملات را صاف نموده و در راستای خط تراز تعیین شده قرار می دهیم.

قبل از نصب پارکت باید ملات آماده خشک شده باشد ، در غیر این صورت رطوبت باعث تورم و خرابی پارکت خواهد شد . مدت زمان کامل خشک شدن را سازندگان روی بسته بندی ملات ها ذکر کرده اند .

4) به منظور جلوگیری از انتقال نم و رطوبت احتمالی از کف های بتنی ، باید روی آن ها را با لایه های ورقه های آلومینیومی به قطر 2% میلی متر پوشش دهید . ورقه ها باید حدود 20 سانتی متر روی یکدیگر قرار داده شده و لبه های آنها را نیز با چسب نواری به یکدیگر متصل نمایید

5) روی ورقه های آلومینیومی را می توانید با مواد عایق از جنس چوب پنبه ی نواری یا نوارهای عایق اسفنجی و یا مقوایی پوشش دهید .

6) در این قسمت نیز لبه ی عایق ها را با چسب نواری به یکدیگر متصل کنید .

7) نصب اولین رج تخته پارکت را در حالت شناور از کنار یک دیوار صاف آغاز نمایید . شیار تخته پارکت باید به سمت دیوار قرار داده شود و در ضمن فاصله ی تغییرات احتمالی ، به میزان 15 میلی متر را به کمک یک تکه چوب ایجاد کنید .

8) نصب اولین رج تخت پارکت ها ، نیاز به چسب زذن ندارند . برای نصب تخته پارکت ها به روش بی انتها ، باید با رسیدن به آخرین قطعه ی تخته پارکت در انتهای رج ، از یک تخته پارکت کامل که به حالت 180 درجه چرخانیده اید و در کنار تخته پارکت نصب شده قرار داده اید ، استفاده کنید . سپس با گونیا خطی مستقیم روی تخته پارکت کامل بکشید . با جدا نمودن این خط ، یک برش کامل برای انتهای مسیر اول خواهید داشت و از برش باقی مانده نیز برای نصب اولین قطعه ی پارکت رج بعدی استفاده خواهید نمود . اگر از اره عمود بر استفاده می کنید ، برش را از بالای صفحه آغاز و در صورتی که از اره ی دستی شاه نازک استفاده می کنید ، باید برش را از پایین تخته پارکت آغاز نمایید . فراموش نکنید که در حین برش ، تمام دنده های اره باید در تخته پارکت قرار بگیرند .

9) تخته صفحه های رج های بعدی باید روی شیارهای پیشانی آن ها با چسب چوب پر شوند .

10) تخته پارکت های رج های آخر را باید به کمک اهرم فلزی در محل های اصلی قرار داده و انتهای آن ها به سمت دیوار را گوه ی چوبی بکوبید

11) اکنون با زدن چسب چوب به شیارهای سمت طول تخته پارکت ها و کوبیدن آن ها با چکش به پارکت کناری ، کار نصب را ادامه دهید . چسب های چوب باید از پارکت ها خارج شده و بلافاصله با یک تکه پارچه پاک شوند .

12) نصب آخرین رج از این سمت دیوار نیز باید به کمک اهرم صورت پذیرد . آخرین تخته پارکت احتمالا برای جا سازی ، نیاز به برش دارد . برش را با اره دستی انجام دهید و نگران خراب شدن لبه ها ی پارکت نباشید ، زیرا آن ها با قرنیز پوشیده خواهند شد .

یک نکته عملی : چسب های خارج شده ازپارکت ها را بلافاصله با یک تکه پارچه ی نمناک پاک کنید . وگرنه از بین بردن لکه ها پس از گذشت زمان ، بسیار دشوار خواهد بود.

13) گوه ها را زمانی از کنار دیوارها بردارید که چسب های چوب پارکت ها خشک شده باشند . حداقل زمان مورد نیاز 2 ساعت است .

14) معمولا نصب پارکت ها با سرعت پیش می رود . متاسفانه در برخی از موارد مانند چارچوب درب ها ، نصب پارکت نیازمند وقت بیشتری است . در اینجا از تکه های اضافی تخته پارکت استفاده نموده و ان ها را به اندازه های معین برش دهید . در این حالت نیز چند میلی متر فاصله ی جابه جایی پارکت ها را محاسبه نمایید .

15) سپس فضاهای خالی بین پارکت های بین چارچوب ها را با چسب های حمیری پوشش دهید .

16) پس از گذذشت چند ساعت می توان روی پارکت ها قدم گذاشت . اکنون نوبت به نصب قرنیز ها رسیده است . چنان چه فاصله ی پارکت از دیوار 20 میلی متر باشد ، می توانید از قرنیز های سوکت دار تزیینی استفاده کنید . ابتدا سوکت ها را به کمک پیج و رول پلاک و به فاصله 50 سانتی متری به دیوار نصب نمود ، سپس قرنیزها را به حالت کشویی درون آن ها قرار دهید .

17) در صورت نیاز برای قسمت های مختلف کف ، از پروفیل های میانی و تمام کننده ها استفاده کنید .

18) به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی پارکت ها، کلیه لوازم منزل ، اعم از مبلمان و دیگر اشیای تیز را به پایه های لاستیکی مجهز کنید .

راهنمایی حرفه ای :هنگام نصب قرنیزها ودیگر پروفیل ها

 چند نکته را در نظر داشته باشید . فاصله ی ایجاد شده جهت جابه جایی احتمالی پارکت ها را مورد توجه قرار داده و زاویه برش قرنیز ها را با زاویه ی 45 درجه ایجاد کنید . در صورتیکه از پارکت های غیر آماده استفاده می کنید ، ابتدا رنگ کاری را انجام داده و سپس اقدام به نصب قرنیز ها نمایید .

 نصب پارکت روی کف قدیمی

کفپوش و پارکت     09120747401

کفپوش و پارکت     09132699913

کفپوش و پارکت     021-88413849

کفپوش و پارکت     This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

عبارات کلیدی

پارکت چیست؟*پارکت لمینیت*لمینیت چیست؟*پارکت *قیمت پارکت *تفاوت پارکت و لمینت *پارکت آرتا *انواع پارکت *معایب پارکت *پارکت لمینت *پارکت چوبی *نصب پارکت کف پوش ضداسیدی* کف پوش*کفپوش پی وی سی *کفپوش ارزان *قیمت کفپوش* کفپوش pvc *قیمت کفپوش لمینت *تفاوت کفپوش و پارکت *قیمت انواع کفپوش پی وی سی *کفپوش رولی *کف پوش پی وی سی

  ما بر روی  متریال  های مورد اطمینان از لحاظ کیفیت ،تنوع ،و بالاخص مقرون به صرفه بودن ،بررسی و تحقیق میکنیم و بهترین ها را در اختیار شما قرار میدهیم

بهترین را به شما پیشنهاد میدهیم

در انتخاب کالای خود با ما مشورت کنید

کاغذ دیواری کفپوش پی وی سی پارکت لمینت

 دستگیره آشپزخانه  ست پارچه ای آشپزخانه   دستمال تنظیف آشپزخانه  پیش بند آشپزخانه  دم کنی آشپزخانه سرویس پارچه ای آشپزخانه عروس دستگیره فر  دستکش فر زیرانداز مسافرتی سرویس پارچه ای آشپزخانه خرید سرویس پارچه ای آشپزخانه قیمت سرویس پارچه ای آشپزخانه    باکس پارچه ای