کاغذ دیواری / کاغذ دیواری قابل شستشو/کاغذ دیواری سه بعدی
انواع پارکت

انواع پارکت

 

 

 

پارکت، پوششی برای کف: پارکتها بر دو نوع هستند – پارکتهای آماده که نیاز به پرداختکاری و رنگ ندارند، زیرا در کارخانه به صورت خودکار عملیات پوشش دهی رنگ و مواد روی آنها انجام شده است. پارکتهای معمولی که بعد از نصب نیاز به پرداخت کاری و رنگ دارند.

پارکتهای معمولی خود به انواع ذیل طبقه بندی میشوند: پارکتهای برش خورده باریک: این پارکتها دارای شیار و زبانه، به ابعاد، 22 میلی متر قطر 45 الی 80 میلی متر پهنا و 250 الی 1000 میلی متر درازا میباشند. پارکتهای مربع شکل: این پارکتها از ترکیب چند چوب که در یکدیگر زیر پرس به صورت متخلخل درآمدهاند، تشکیل شدهاند. برشهای مربع گونه داشته و دارای شیار و زبانه نیز میباشند. پارکتهای موزائیکی: این پارکتها نیز به صورت چوبهای ورقهای چند لایه و با استفاده از چسب چوب در زیر پرس به شکل موزائیک و به ابعاد 8 میلی متر قطر، 25 میلی متر پهنا و 165 میلی متر طول تولید میکردند. نوع دیگری از پارکتهای لایه ای دارای طرحهای متنوع و با برشهای باریک تولید میکردندکه از قابلیت بالایی برخوردار بوده و مناسب سالن های ورزشی هستند.

نوع دیگر پارکت از چوب بلوط تهیه شده که از لحاظ زیبایی بسیار چشمگیر و دارای کیفیت بالایی نیز هستند. پارکتهای مختلفی از چوب بلوط و با نامهای متفاوت به بازار عرضه گردیده اند که عبارتند از:

بلوط طبیعی: بدون خش، دارای خطوط طبیعی چوب بلوط در پارکتها برجسته تر و رنگ آنها نیز تیره تر بوده و دارای 10 میلی متر قطر میباشند.

بلوط ساده: دارای موجهای ساده ولی سرزنده و شاد بوده و به قطر 15 میلی متر تولید میگردند. تقسیمبندیهای یاد شده در مورد انواع دیگر پارکت نیز بدینگونه صورت میپذیرد. چوبهای درختان مختلف مانند: کاج، صنوبر، درختان برگ سوزنی هر یک به درجههای طبیعی موجدار و یا ساده طبقه بندی شده و تولیدکنندگان، آنها را با این نامها به بازار عرضه میدارند. نحوه چیدمان پارکتها نیز دارای نامها ی متفاوت از قبیل طرح هفت هشتی، موازی، مربع یا لوزی هستند.

لازم به ذکر است که طرح لوزی از طرفداران بیشتری برخوردار است.

راهنمایی حرفه ای: تولیدکنندگان چوب بر اساس معیارهای تعریف شده در قانون اقدام به قطع درختان جنگلی مینمایند.

لذا با توجه به رعایت این موضوع و اصل عرضه و تقاضا، احتمال محدودیت انتخاب چوب در بازار وجود دارد. پارکتهای آماده: طبق تعریف، پارکتهای آماده به پارکتهایی گفته میشوند که در کارخانه سطوح رویی آنها صیقل زده شده و در رنگهای متنوع عرضه میکردند. از آنجایی که صیقل زدن در پارکتهای معمولی همراه تولید فراوان گرد و غبار و ذرات چوب در هوا میباشد، لذانصابها و مصرفکنندگان به ویژه هنگام بازسازی منازل استفاده از پارکتهای آماده را ترجیح میدهند.

وجود شیار و زبانه در پارکتهای آماده این امکان را فراهم میسازد که آنها روی کف به صورت منسجم و پایدار قرار بگیرند. مادهی اصلی پارکتهای آماده یا از چوب خالص و یا از ترکیبات مختلف است. پارکتهای آماده را میتوان به وسیله پیچ، میخ و چسب ویژه به سطوح زیرین کفهای چوبی متصل نمود. در برخی از موارد پارکتهای چوبی به صورت شناور نصب میشوند.

بدین گونه که پارکتها روی صفحه های زیرین بدون اتصال با پیچ یا میخ، فقط قرار داده میشوند. پارکتهای آماده که به منظور نصب شناور تولید میگردند، اغلب از چوبهای خشک و دارای گیره های فلزی در حاشیه هستند.

از مزایای چند لایه بودن پارکتهای آماده میتوان به این موارد اشاره نمود: در هم تنیدگی خطوط چوبهای مختلف در نهایت منجر به وجود آمدن حجم فشرده و یکپارچهای میگردد که قابلیت پایداری و استحکام پارکت را در برابر ضربه و فشار افزایش میدهد. هنگام نصب پارکتهای آماده توجه نمایید تا امواج چوبها که نشاندهندهی عمر آنها هستند، در مسیرهای پشت سر هم قرار بگیرند. با این عمل استحکام پارکتها بیشتر خواهد شد. بر اساس استادارد ضخامت هر یک از از لایههای پارکت نباید از 2 میلی متر کمتر بوده و ضخامت کل لایهها، یعنی ضخامت خود پارکت نیز نباید از 7 میلی متر کمتر باشد. رنگ و موج های پارکت نیز بر اساس درخت بلوط سنجیده شده و به درجه های زیر تقسیم میشوند:

بلوط درجه دارای موجهای ریز یکنواخت بوده و به قطر هر لایه 2 میلی متر تولید میگردند. بلوط درجه3

2قطر هر لایه این پارکتها نیز 2 میلی متر است و دارای نقشها و خطهای زیبا میباشند. بلوط درجه

1) در این پارکتها زیبایی خطها و رگهای خیره کننده چوب به اوج خود میرسد. تولیلدکنندگان پارکتها، خود نیز جزو گروه صاحبان سبک و سلیقه قرار داشته و هر یک محصولات خویش را با نامهای گوناگون مانند: سمفونی بلوط، هارمونی بلوط، شاخه ی بلوط و بلوط کلاسیک درجه بندی میکنند

پارکت

 

 

 

کفپوش و پارکت     09120747401

کفپوش و پارکت     09132699913

کفپوش و پارکت     021-88413849

کفپوش و پارکت     This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

عبارات کلیدی

پارکت چیست؟*پارکت لمینیت*لمینیت چیست؟*پارکت *قیمت پارکت *تفاوت پارکت و لمینت *پارکت آرتا *انواع پارکت *معایب پارکت *پارکت لمینت *پارکت چوبی *نصب پارکت کف پوش ضداسیدی* کف پوش*کفپوش پی وی سی *کفپوش ارزان *قیمت کفپوش* کفپوش pvc *قیمت کفپوش لمینت *تفاوت کفپوش و پارکت *قیمت انواع کفپوش پی وی سی *کفپوش رولی *کف پوش پی وی سی

  ما بر روی  متریال  های مورد اطمینان از لحاظ کیفیت ،تنوع ،و بالاخص مقرون به صرفه بودن ،بررسی و تحقیق میکنیم و بهترین ها را در اختیار شما قرار میدهیم

بهترین را به شما پیشنهاد میدهیم

در انتخاب کالای خود با ما مشورت کنید

کاغذ دیواری کفپوش پی وی سی پارکت لمینت

 دستگیره آشپزخانه  ست پارچه ای آشپزخانه   دستمال تنظیف آشپزخانه  پیش بند آشپزخانه  دم کنی آشپزخانه سرویس پارچه ای آشپزخانه عروس دستگیره فر  دستکش فر زیرانداز مسافرتی سرویس پارچه ای آشپزخانه خرید سرویس پارچه ای آشپزخانه قیمت سرویس پارچه ای آشپزخانه    باکس پارچه ای