کاغذ دیواری / کاغذ دیواری قابل شستشو/کاغذ دیواری سه بعدی
تفاوت پارکت و لمینت

تفاوت پارکت و لمینت

تفاوت پارکت و لمینت
پارکت ها کفپوش هایی هستند که جنس آنها از چوب طبیعی درختان می باشد .پارکت را به کف اتاق می چسبانند . پس از خشک شدن چسب ، سطح روی آن را ساب و سپس لاک می زنند تا صاف و صیقلی شود . پارکت نسبت به آب فوق العاده حساس بوده و در صورت تماس با آب ، سریعاً دچار تورم می شود یا به اصطلاح باد میکند . پارکت در اثر برخورد اشیاء نوک تیز با آن اسیب دیده و خش می افتد و پس از گذشتن چند سال لازم است تا سطح آن مجدداً ساب خورده ولاک زده شود .
لمینت که اصطلاحاً به آن لمینت و یا پارکت لمینت نیز می گویند ، از جنس  HDFیا MDF  میباشد و مانند پارکت مستقیماً از خود چوب درختان ساخته نمی شود . پارکت لمینت تفاوت های بسیار زیادی با پارکت های چوبی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود :
تفاوت MDF و HDF
ام دی اف با وزن مخصوص بالا یعنی Fiberboard High Density HDF
ام دی اف های استاندارد معمولی با ضخامت های 12 تا 19 میلی متر معمولاً دارای چگالی 650 تا 900 kg/m هستند . چگالی های بالاتر ، یعنی بالای 800 نیز تولید و عرضه می شود .
در واقع با اضافه کردن فیبر ، چسب و فشار در حین فرایند تولیداوراق سنگین تر تولید می شود . افزایش چگالی قابلیت های ماشین کاری و سطح سازی را افزایش می دهد و نیز خصوصیات مکانیکی و فیزیکی ام دی اف نیز بهبود می یابد . از موارد استفاده این نوع ام دی اف های سنگین عبارتند از کف پوش ها، پله ها ،قفسه های صنعتی ، میز کار و ...
ام دی اف با وزن مخصوص پایین یعنی ( MEDIUM DENSITY FIBERBOARD MDF )
MDF با وزن مخصوص 550 تا 650 کیلوگرم جهت استفاده در مواردی که وزن کمتر مورد نیاز است و نیز حمل و نقل  و ابزار خوری سریع مورد نیاز است ، کاربرد دارد . ( البته دارای قیمت به مراتب پایین تر از HDF می باشد ).
پارکت لمینت ها به کف اتاق چسبانده نمی شوند ، بلکه توسط شیار هایی که به آن ها کلیک گفته می شود و دور تا دور لمینت ها وجود دارد ، به صورت نر و ماده در یکدیگر قفل می شوند . افزایش سطح کار ، باعث بیشتر شدن وزن ، یکی از عوامل نگهدارنده لمینت ها بروی کف بدون استفاده از چسب می باشد .
به علت عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت ها ، کف اتاق صدمه نمی بیند . به عنوان مثال اگر کف اتاقی سنگفرش باشد و روی آن لمینت اجرا شود ، اگر بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی لمینت ها راجمع کنیم ، بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سطح سنگ زیرین وارد شود ، می توانیم این کار را انجام دهیم . بدین ترتیب پارکت لمینت ها را می توان تا چندین بار پس از نصب جمع آوری و مجدداً در محلی دیگر نصب کرد .
پارکت لمینت ها به علت فومی که قبل از نصب در زیر آنها پهن می شود ، پس از اجرای کامل تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می کنند .
فوم زیر پارکت لمینت ها علاوه بر عایق صدا ، عایق حرارت و برودت نیز می شود .  
لمینت ها نسبت به آب بسیار مقاوم تر از پارکت های چوبی قدیمی هستند.
لمینت ها نسبت به اجسام نوک تیز بسیار مقاوم تر از پارکت های قدیمی  هستند .
سرعت نصب و اجرای پارکت لمینت بسیار بالاست . به طور میانگین یک واحد با مساحت 100 متر مربع در یک روز الی یک و نیم اجرا می شود .
پس از نصب نیازی به ساب و لاک ندارد و همان لحظه که نصب به اتمام می رسد ، پس از نظافت ، می توان وسایل را روی آن چید .
بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر مصالح ساختمانی مانند سنگ وسرامیک و.... می باشد .

تفاوت پارکت و لمینت

کفپوش و پارکت     09120747401

کفپوش و پارکت     09132699913

کفپوش و پارکت     021-88413849

کفپوش و پارکت     This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

عبارات کلیدی

پارکت چیست؟*پارکت لمینیت*لمینیت چیست؟*پارکت *قیمت پارکت *تفاوت پارکت و لمینت *پارکت آرتا *انواع پارکت *معایب پارکت *پارکت لمینت *پارکت چوبی *نصب پارکت کف پوش ضداسیدی* کف پوش*کفپوش پی وی سی *کفپوش ارزان *قیمت کفپوش* کفپوش pvc *قیمت کفپوش لمینت *تفاوت کفپوش و پارکت *قیمت انواع کفپوش پی وی سی *کفپوش رولی *کف پوش پی وی سی

  ما بر روی  متریال  های مورد اطمینان از لحاظ کیفیت ،تنوع ،و بالاخص مقرون به صرفه بودن ،بررسی و تحقیق میکنیم و بهترین ها را در اختیار شما قرار میدهیم

بهترین را به شما پیشنهاد میدهیم

در انتخاب کالای خود با ما مشورت کنید

کاغذ دیواری کفپوش پی وی سی پارکت لمینت

 دستگیره آشپزخانه  ست پارچه ای آشپزخانه   دستمال تنظیف آشپزخانه  پیش بند آشپزخانه  دم کنی آشپزخانه سرویس پارچه ای آشپزخانه عروس دستگیره فر  دستکش فر زیرانداز مسافرتی سرویس پارچه ای آشپزخانه خرید سرویس پارچه ای آشپزخانه قیمت سرویس پارچه ای آشپزخانه    باکس پارچه ای