کاغذ دیواری / کاغذ دیواری قابل شستشو/کاغذ دیواری سه بعدی
نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری

 ابتدا با محاسبه میزان کاغذ دیواری های مورد نیاز کار را آغاز می کنیم . طول تمام دیوارها به علاوه ی ارتفاع آنها از زمین تا سقف را با یکدیگر جمع نموده و با ملاحظه ی جدول مربوطه ، میزان کاغذ دیواری های مورد نیازتان را استخراج نمایید . این جدول را بر اساس مساحت دیوار ، تعداد رول های کاغذ دیواری را مشخص می کند .
به طور معمول مساحت پنجره ها و درب ها از محاسبات کاسته نمی شود ، زیرا در نهایت برش های به دست آمده از آن ها ، باقی مانده ی رول را بدون استفاده خواهد کرد .در صورتی که کاغذ دیواری ها از انواع طرح دار باشند ، باید طول طرح مورد نظر را به ارتفاع از زمین تا سقف اضافه نمایید ، زیرا برای قرار دادن طرح ها کنار یکدیگر مقداری از کاغذ دیواری مصرف اضافی پیدا خواهد نمود . از طرف دیگر زاویه ها و کنج ها را نیز در محاسبه بگنجانید . هنگام خرید کاغذ دیواری ها حتما به شماره ی رنگ آن ها توجه کنید ، و گرنه کاغذ دیواری هایی با رنگ های متفاوت خواهید داشت . سعی کنید که اطلاعات و نشانه های روی رول ها را نیز به دقت مطالعه نمایید ، تا از هر لحاظ به نحوه ی ساخت کاغذ دیواری و موارد استفاده ی آنها پی ببرید .
1. توجه داشته باشید که بیشتر دیوارها کاملا عمود نیستند . به همین منظور از شاقول استفاده نمایید . ریسمان شاقول را از کنج دیوار به پایین نگه داشته و در پهنای کاغذ دیواری منهای 2 سانتی متر قرار دهید . این 2 سانتی متر برای روی هم قرار گرفتن کاغذ ها وتراز شدن اولیه ی کار است . سپس با مداد از بالا ، وسط و پایین چندین علامت روی دیوار بگذارید .
2. از تراز نیز می توانید استفاده کنید . بعد از انکه نشانگر تراز کاملا در جای اصلی خود قرار گرفت ، می توانید چندین علامت با مداد روی دیوار بکشید و سپس نقاط به دست آمدهرا به یکدیگر متصل کنید . بعد از محاسبه ی خطوط تا سقف می توانید پی به زاویه ی تراز ببرید و آن را محاسبه کنید . در صورتی که عدد به دست آمده مثلا : 1 سانتی متر باشد ، باید بعد از کاستن 1 سانتی متر از طول ، دوباره عمل تراز را تکرار نمایید تا اطمینان کامل حاصل شود .
3. سپس چسب مخصوص کاغذ دیواری را آماده کنید .
اکنون طول کاغذ دیواری ها را بر اساس طول دیواره ها به علاوه ی 10 سانتی متر اضافی برش دهید . برش کاغذ دیواری ها حتما باید روی میز مخصوص انجام شود . اگر از کاغذ دیواری های طرح دار استفاده می کنید ، طول طرح مورد نظر را به طول دیوار و 10 سانتیمتر اضافه نمایید .
پس از محاسبه طول برش اولیه ف روی میز کار را با مداد علامت گذاری نموده و بقیه ی برش ها را نیز بر همین مقیاس انجام دهید .
4. اکنون رول کاغذ دیواری ها را روی میز باز کنید . از یک لبه ی میز برای تراز نگه داشتن کاغذ دیواری ها استفاده نمود و بعد از قرار گرفتن کاغذ روی نقطه ی میزان ، برش را توسط کاتر و یا قیچی انجام دهید .
5. بعد از برش کاغذ دیواری ها ، اکنون آن ها را به ترتیب برگردانده و پشت آنها را به وسیله ی قلم موی سقفی به چسب مخصوص آغشته نمایید . برای چسب زدن ، قلم مو را از وسط  کاغذ دیواری به سمت کناره ها بکشید ، به طوری که لبه های کناری را آغشته نکند . در غیر این صورت چسب به زیر کاغذ ها نفوذ کرده و عمل نصب را با مشکل مواجه خواهد نمود .
6. اکنون باید کاغذ دیواری های چسب خورده را از سمت پشت که به چسب آغشته شده اند روی یکدیگر قرار دهید تا برای انتقال آماده باشند . برای این کار ابتدا از لبه ی بالا تا دو سوم طول کاغذ آن را روی هم چسبانده و سپس از سمت پایین ، یک سوم بقیه را بچسبانید . دقت کنید که کاغذ ها چروک نشوند .
7. لبه ی کاغذ دیواری ها باید دقیقا روی یکدیگر قرار بگیرند ، تا چسب روی آن ها موجب می شود تا کاغذ ها انبساط پیدا کرده و هنگام نصب چروکیده و یا حباب دار نشوند . توجه داشته باشید که زمان رها کردن کاغذ ها نباید طولانی باشد ، زیرا خطر پاره شدن آنها وجود دارد .
اکنون می توانید عملیات نصب کاغذ دیواری ها را آغاز نمایید . توجه داشته باشید که نصب اولین کاغذ دیواری بریده شده روی دیوار بسیار حائز اهمیت است : زیرا بقیه ی تکه ها باید دقیقا کنار یکدیگر چسبیده شوند . کار نصب را همیشه از سمت پنجره ها به طرف داخل انجام دهید ، در غیر این صورت احتمال دارد که ایجاد سایه موجب شود تا لبه های کاغذ روی هم قرار گیرند .
8-9 یک برس و یک قیچی در جیب خود قرار دهید و با اولین قطعه ی کاغذ دیواری از نردبان بالا بروید . کاغذ دیواری را باز کرده و از قسمت بالا به حالت تراز نگه دارید . اجازه دهید تا کاغذ دیواری به حالت آویزان و رو به پایین قرار بگیرید ، سپس به آهستگی با برس از بالا به سمت پایین روی آن را بکشید . جهت حرکت دست خود را تغییر داده واز وسط کاغذ دیواری به طرف دیوار این عمل را تکرار نمایید .
10. روی لبه های کاغذ دیواری ها باید به وسیله ی پک غلتک کوچک مخصوص محکم کشیده شوند تا اینکه به علت کم بودن چسب ها در این ناحیه ، کاغذ ها از دیوار جدا نگردند . محل اتصال کاغذ دیواری با سقف را باید کمی اضافی اندازه گیری نمایید . سپس با قیچی خطی روی کاغذ در کنج دیوار کشیده و از روی خط نکتهقیچی کاغذ را برش دهید .
اگر متوجه شدید که بعضی از نقاط فاقد چسب هستند ، باید با ظرافت چسب را فقط زیر کاغذ دیواری قرار دهید .در غیر این صورت پس از خشک شدن روی کاغذ دیواری ها به زردی خواهند گرایید .
هنگام رسیدن به زاویه ی کنج دیوارها نباید به سرعت کاغذ ها را کنار یکدیگر چسباند ، زیرا امکان ایجاد چروک بسیار زیاد خواهد بود . لبه ی آخرین قطعه را دو سانتیمتر بیشتر اندازه گیری نموده و برش دهید . بعد از آنکه لبه ی قطعه ی مجاور را به دقت تراز نمودید ، اکنون می توانید لبه های اضافی را برش داده و کنار یکدیگر به دقت بچسبانید .
           نکته ی فنی
           حباب های ایجاد شده را باید روز بعد با قیچی شکافته و کمی چسب به
         درون آنها تزریق کنید و محل مورد نظر را محکم فشار دهید .

 کاغذ دیواری های بالای پنجره ها و دربها را نیز با همین روش بچسبانید . قسمت های بر آمده ی دیوار و یا طاقچه ها را باید یک سانتی متر اضافه محاسبه کنید و برش دهید .نقاط مشکل ساز مانند : جای پریز های برق را باید ابتدا با کاغذ دیواری پوشش داده و سپس در محل مورد نظر برش ضربدری دهید . اکنون باید محل پیرامون آنها را علامت گذاری کرده و برش اصلی را انجام دهید . کاغذ دیواری های دیگر نقاط مسئله ساز مانند لوله های آب و یا گاز را باید تا انتها ی آن ها نصب کرده و در نهایت اطراف آنها را برش داد.
  کاغذ دیواری های الیاف زیر در 3 طرح دانه ریز ، دانه متوسط و دانه درشت نزد مردم از محبوبیت فراوانی برخوردار است : زیرا نصب آسان و داشتن سطوح قابل نقاشی از ویژگی های آنها به شمار می روند

  کاغذ دیواری های الیاف زبر در 3 طرح دانه ریز ، دانه متوسط و دانه درشت نزد مردم از محبوبیت فراوانی برخوردار است : زیرا نصب آسان و داشتن سطوح قابل نقاشی از ویژگی های آنها به شمار می روند ..

 

 

 

 

 

کفپوش و پارکت     09120747401                    کفپوش و پارکت     09132699913                     کفپوش و پارکت     02177623919